معماری مکانهای مذهبی

جزئیات انتشار مطلب

PDF: معماری مکانهای مذهبی | | http://www4.manooodl.ir/111143/description

با درود، شما به صفحه اختصاصی |معماری مکانهای مذهبی| فرود آمده اید.
از حضور گرمتان دلگرمانه خشنودیم.
اینجانب، رادمهر، به عنوان مدیر فروشگاه تخصصی من و او دانلود! آرزو دارم که معماری مکانهای مذهبی برای پژوهشتان مناسب باشد.
در هر حالت، توضیحاتی از معماری مکانهای مذهبی را در پایین می بینید.

بخشی از متن

تحقیق در مورد معماری مکان‌های مذهبی

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 97

چکیده

مکان‌های مذهبی، مساجد، مصلا و... هموار ه نقش تعیین کننده ای در اعتلای فرهنگ، سیاست، علم و سایر شئونات تمدن ایفا نموده اند. این تحقیق معماری، بدنبال خلق فضایی بمنظور ارائه و انجام فعالیت‌های مذهبی و در کنار آن ارائه فعالیت‌های خدماتی و فرهنگی تحت عنوان مصلا بزرگ فردیس کرج، می‌باشد. در بخش شناخت با طرح مباحث مختلف مرتبط با موضوع به بازشناسی عوامل تأثیرگذار در فرآیند طراحی پرداخته شده. در بخش دوم

(کاربرد) ازنتایج حاصل در بخش اول بمنظور خلق فضای معماری بهره گرفته می‌شود. در این تحقیق سعی برآن شده است تا فرآیند شناخت و کاربرد آن در طراحی معماری رعایت شده و مسیر رسیدن از سئوال به جواب بدرستی طی گردد.

در بخش اول مباحث و موضوعات مطرح شده در سه عرصه دانش معماری یعنی شکل، معنا، و عملکرد می‌باشند و در بخش دوم پس از تدوین مبانی نظری، اهداف، اصول ومعیار‌های طراحی بمنظور شکل گیری ایده اولیه طرح حرکتی از کل به جز طی می‌گردد و پس از شکل گیری ایده اولیه بمنظور تکمیل فرآیند حرکتی از جزء به کل داشته وایده اولیه در پرتو تأثیرات نظام‌های برنامه ریزی فیزیکی و سازماندهی فضایی و نیز نظام نمادین، نظام هندسی، نظام زیبائی شناسی و نظام سازه، به طرح ن‌های...


لینک دانلود

توجه بفرمایید که مطالب مرتبط را نیز چک کنید. حتماً به طور دقیق مرورشان کنید. این کار ممکن است به صرفه‌جویی در هزینه بیانجامد!

بسیار خوب، به ادامه مطلب برو!


مطالب مشابه


جستجو


در تمام مطالب
در پایان نامه‌ها
در ترجمه مقالات